اخبار > معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خبر داد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خبر داد

 

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خبر داد:

برخورد جدی با ریختن نخاله‌ها ساختمانی در سطح شهر/ اجرای طرح جمع‌‌آوری نخاله‌ها از سطح معابر به مدت دو هفته

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از برخورد جدی با متخلفینی که اقدام به ریختن نخاله‌های ساختمانی در محدوده شهری می‌کنند خبر داد و گفت: طرح جمع‌آوری این نخاله‌های ساختمانی از سطح شهر توسط شهرداری های مناطق و نواحی در دستور کار قرار گرفته و در حال اجرا است.

 اسماعیل موحدی‌نژاد در این ارتباط اظهار کرد: رهاسازی نخاله‌های ساختمانی تضییع حقوق شهروندان را به دنبال دارد و این مسئله یکی از دغدغه‌های شهرداری بندرعباس در حوزه خدمات شهری است.

وی با اشاره به اینکه نازیبا کردن محیط شهری از دیگر نتایج و پیامدهای رها کردن نخاله است، افزود: ضایعات یا نخاله‌های ساختمانی، شامل موادی است که در فرآیند آماده‌سازی ساختمان اعم از مصالح و لایروبی‌ها و سنگ و آجر و یا شیشه و موزاییک و براده‌های فلزات در معابر و کوچه‌ها یا کنار خیابان‌ها برجای می‌ماند و این مسئله نارضایتی شهروندان را به دنبال دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: مجموعه خدمات شهری شهرداری بندرعباس در نظر دارد طی یک طرح همه‌جانبه اقدام به جمع آوری نخاله‌های ساختمانی کند که در این زمینه، به منظور جلوگیری از بازگشت به حالت ناپسند کنونی، نیازمند همراهی شهروندان هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طرح مورد نظر از امروز(یکشنبه ۲۹ تیرماه) آغاز شده و به مدت دو هفته نیز ادامه می یابد، عنوان کرد: این اقدام توسط شهرداری‌های مناطق و نواحی مربوطه آغاز شده و در حال انجام است.

موحدی‌نژاد با بیان اینکه سایت دفع نخاله‌های ساختمانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس آماده دریافت این نخاله‌ها از شهروندان، است، تاکید کرد: گشت‌های کنترل مسائل مربوط به مدیریت تخلفات شهری آماده رسیدگی به تخلفات مربوطه بوده و شاهد برخورد جدی‌تری در این زمینه خواهیم بود.

وی ادامه داد: تخلیه نخاله ها در فاصله کمی از محل زندگی مردم و انباشت این ضایعات، فضا را برای اضافه کردن زباله های شهری فراهم و مشکلاتی را برای همسایگان و اهالی محل در جمع شدن حیوانات موذی و آلودگی های زیست محیطی و گسترش بیماری‌های عفونی فراهم می‌کند و مزاحمت‌هایی را برای اهالی به همراه دارد.

معاون شهردار بندرعباس با اشاره به ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند شهرداری‌های کشور، بیان کرد: نگهداری، مخلوط کردن، جمع‌آوری، حمل و نقل، خرید و فروش، دفع، ‌صدور و تخلیه پسماندها در محیط، طبق مقررات این قانون و آیین‌نامه اجرایی آن خواهد‌ بود.

🔸 موحدی‌نژاد اضافه کرد: درغیر این صورت اشخاص متخلف به حکم مراجع قضایی به جزای نقدی در بار اول‌ برای پسماندهای عادی از ۵۰۰ هزار ریال تا ۱۰۰ میلیون ریال و برای سایر پسماندها از دو میلیون ریال تا ۱۰۰ ‌میلیون ریال و درصورت تکرار، هر بار به دو برابر مجازات قبلی در این‌ماده محکوم می‌شوند.

اضافه می‌شود، سایت دفن نخاله شهر بندرعباس واقع در بلوار  شهید رجایی آماده دریافت نخاله‌های ساختمانی است.


١٧:٥٢ - يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٣٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٠خروج
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-گلشهر جنوبی- خیابان فجر(سمدو) - کوچه عدالت یک- ساختمان حوزه معاونتهای شهرداری بندرعباس معاونت خدمات شهری

07633625030

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 70939 

بازدید امروز : 44 

کل بازدید : 194521