دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 48848
 بازدید امروز : 84
 کل بازدید : 112369
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1406
اخبار > آموزش زلزله در پیش دبستانی ها به مناسبت هفته کودک


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش زلزله در پیش دبستانی ها به مناسبت هفته کودک

آموزش زلزله در پیش دبستانی ها به مناسبت هفته کودک

آموزش نکات ایمنی در برابر زلزله با هدف ایجاد آمادگی کودکان و حفظ خونسردی در زمان بروز حوادث توسط مدیریت بحران وپدافندغیرعامل شهرداری بندرعباس  انجام شد.

حمیدرضا حیدری پوری مدیر این مجموعه ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی کودک گفت : در راستای طرح  ارتقای سطح آگاهی و دانش ایمنی در سطح مدارس آموزش نکات ایمنی دربرابر زلزله به نو آموزان پیش دبستانی توسط آموزشگران‌ این مجموعه بصورت قصه گویی و عملی انجام گردید.

وی افزود: سنین خردسال پذیرای مباحث و مطالب بسیاری می باشند و یکی از روش های کاهش خسارت های جانی کودکان در زمان زلزله کاهش ریسک خطرپذیری مکان هایی است که کودکان در آن نقاط پناه می گیرند.

حیدری پوری بیان کرد: برای کودکان تعریف نقاط ایمن و کم خطر و نحوه تشخیص آن ها کار دشواری است اما   آنها به راحتی با محل هایی همچون کنج ها و ستون ها آشنا می شوند. کودکان و نوآموزان می توانند با اینگونه آموزش های عملی نقاط خطر ساز را در خانه خود تشخیص داده و در زمان حادثه از آن نقاط دوری کنند.

 

همچنین  در این آموزش ضمن آموزش مفاهیم اولیه زمین لرزه ،  نحوه پناهگیری ، روش های مناسب برای مقابله و آمادگی در برابر آن و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع ایمنی‌ در زمان زلزله انجام شد.


١٢:٠٤ - شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٤٣    /    تعداد نمایش : ٩٠خروج