دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩
ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 51782
 بازدید امروز : 116
 کل بازدید : 122055
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1921
اخبار > افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس: 

افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از افرایش زباله‌های ساحلی خصوصا در زمان افزایش سفرها به سواحل بندرعباس به عنوان یکی از جدی‌ترین بحران‌های زیست‌محیطی یاد کرد‌.

به گزارش روابط عمومي حوزه معاونت خدمات شهري، اسماعيل موحدي در نشست ماهيانه با مديران و کارشناسان و کارکنان مديريت بحران و پدافند غير عامل و صنوف این شهرداری اظهار کرد: براساس نظر سنجي‌هاي انجام شده، جمع‌آوري زباله و توسعه فضاي سبز و همین طوری جمع‌آوري سگ‌هاي بدون صاحب مهمترين درخواست‌ها و اولويت‌هاي مردم بندرعباس است.

 وي همچنين از زباله‌هاي ساحلي و روند رو به افزايش آن بخصوص در زمان افزایش سفرها به مرکز هرمزگان به عنوان يك خطر و بحران جدي براي سلامت مردم بندرعباس یاد کرد و عنوان داشت: ما وظیفه داریم ضمن رفع دغدغه‌های مردم، نسبت به فرهنگ‌سازی در این زمینه نیز اقدام کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اشاره به برخي اقدامات انجام شده براي رفع دغدغه‌های مردم به راه اندازي سايت نگهداري و عقيم سازي سگ‌ها در غرب بندرعباس و اصلاح ساختار اجرا و نظارت بر نگهداری و توسعه فضاي سبز اشاره و گفت: ممنوعيت عرضه قليان در نوار ساحلي حد فاصل هتل هما تا انتهاي بوستان ورزش از ساعت ١٧ الي ٢٢شب و اجراي طرح تپش و تفكيك پسماند شهري به صورت نمونه (پايلوت)و همچنين جمع آوري معتادين و اعزام آنها به شهرهاي محل سكونت‌شان از جمله مهمترين كارهاي يكسال گذشته در اين حوزه بوده است.

موحدي همچنين با تاكيد بر دستور شهردار در سه ماهه پاياني سال در حوزه خدمات شهري، موضوع كاشت درختان بومي وگلهاي فصلي با نگاه ارتقا و توسعه فضاي سبز و نورپردازي، المان‌سازي و رنگ‌آميزي و بهسازي جداول و لايروبي خورها و كانالها و ساماندهي و زيباسازي ساحلي را از برنامه هاي اولويت دار اين حوزه كه در مدت باقیمانده از سال ۹۷ برشمرد.

وي درباره ساماندهي ساحل سورو و جلوگيري از ورود خودرو به اين منطقه اظهار داشت: براساس طراحي يك برنامه كوتاه مدت و يك برنامه بلند مدت، اين كار را انجام خواهيم داد تا در برنامه كوتاه مدت ضمن اطلاع‌رساني و هماهنگي و همراهي با ساكنان آن محله، اقدام به بستن هر ۳ مسير ورودي به ساحل هم از سمت پارك كپشكن و هم ازسمت بلوار دانشمند و هم از مسير غرب پلاژ بانوان خواهیم کرد كه شهرداري منطقه ٣ مسئول اجراي اين برنامه بوده است و نظارت بر حسن اجراي آن بعهده مديریت بحران شهرداری قرار داده شده است.

وی درباره برنامه بلند مدت معاونت فني و شهرسازي در این زمینه نیز گفت: در حال مطالعه و طراحي يك برنامه كارشناسي هستیم که امکان پارک خودرو و تردد مناسب مردم به ساحل سورو به بهترین شکل فراهم شود.

معاون خدمات شهري در پايان از همه  شهروندان و گردشگران به ويژه ساكنان محله سورو درجهت حفاظت از محيط زيست دريا كه تاثير مستقيم بر سلامت خود آنها دارد درخواست كرد كه همكاري وهمراهي لازم را در جهت اجراي طرح بستن ساحل سورو داشته باشند.


٠٩:٥٠ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٩٩    /    تعداد نمایش : ١٩٦



خروج