چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 33464
 بازدید امروز : 29
 کل بازدید : 71514
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1250
اخبار > مراکز خرید ضایعات عامل آلودگی بندرعباس است.


  چاپ        ارسال به دوست

مراکز خرید ضایعات عامل آلودگی بندرعباس است.

مراکز خرید ضایعات عامل آلودگی بندرعباس است

   اسماعیل موحدی معاون خدمات شهری به سوالات خبرنگار روز نامه ندای هرمزگان در باره برخی از موضوعات مورد توجه مردم  در خصوص فضای سبز ،بازیافت وکمبود مخازن زباله پاسخ داد .

 وی درباره میزان جریمه قطع درختان گفت: افرادی که مرتکب این تخلف شوند فعلا برابر میزان جریمه ای که کمیسیون قطع اشجار شورای شهر تعیین کرده، جریمه می شوند و اگر نیاز شد برای کنترل بیشتر قطع درختان کمیسیون مربوطه می تواند، میزان جریمه را افزایش دهد.

 معاون خدمات شهری ادامه داد، درختان کنوکارپوس باعث تنگی نفس می شود، شایعه است با این حال  در توسعه فضای سبز شهری برای ایجاد تنوع، در نظر داریم از دیگر گونه ها نیز استفاده کنیم. ولی فضای سبز فعلی را حفظ خواهیم کرد.  در زمینه توسعه پارک های شهری ، شهرداری بیشتر بر توسعه پارک های محله ای با نگاه توسعه فضای سبز و پارک محلات، مخصوص بازی کودکان  تاکید دارد.

 وی با اشاره به دفع زباله گفت، شهرداری اقداماتی برای تامین مخازن بزرگ زباله در محلات توسط شهرداری های مربوطه، در دستور کار دارد  و کمبودها به تدریج برطرف می شود.

 به گفته موحدی، هزینه خرید هر مخزن زباله بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است. متاسفانه به دلیل فعالیت کارتن خواب ها و معتادان ، برخی از مخازن محلات به سرقت رفته است.

 وی گفت: رویکرد شهرداری، آموزش و فرهنگ سازی در جهت گذاشتن به موقع زباله، راس ساعت مقرر در محلات است.اگر مردم  راس ساعت مقرر، کیسه های زباله خود را در مقابل منازلشان قرار دهند، مشکل آلودگی محلات کمتر می شود.

 موحدی خاطرنشان کرد، در حوزه بازیافت زباله نیز اقدامات خوبی در حال انجام است و هم اکنون شرکت های خصوصی این بخش با اعزام افراد مجرب، سرگرم آموزش شهروندان برخی از مناطق نظیر شهرک پیامبراعظم ، شهرک پرواز  و چهار محله ی دیگر هستند. در این طرح با نصب مخازن مخصوص بازیافت، شهروندان نحوه گذاشتن زباله در مخازن بازیافت را فرا می گیرند.

اسماعیل موحدی  با انتقاد از  فعالیت  مراکز  خرید ضایعات سطح شهر ، بیان داشت؛ متاسفانه فعالیت مراکز ضایعات، بیشترین لطمه را به زیبایی شهر زده و  باعث پخش زباله  در محلات و تکثیر حیوانات موذی در سطح شهر شده است.همه این عوامل بخاطر فعالیت خریداران ضایعات است. وقتی معتادان و کارتن خواب ها نیاز به پول پیدا  می کنند، یکراست به سراغ کیسه های زباله رفته و با جمع آوری مواد بازیافتی ، آنها را به مراکز خرید ضایعات می فروشند. در همین ارتباط ملایی، مدیر نظارت بر خدمات شهری، نیز ضمن بر شمردن اقدامات صورت گرفته ، به خبرنگار ندای هرمزگان گفت؛ اغلب  مراکز خرید ضایعات از اصناف مجوز فعالیت گرفته اند و با همین مجوز،دخالت در آلودگی شهر دارند و فعالیت خود را قانونی جلوه می دهند، به همین خاطر شهرداری راسا در این زمینه اقدام نموده و از ۳۰ مرکز خرید ضایعات سطح شهر تا کنون ۸ مورد توسط شهرداری پلمپ شده و پیگیریها برای پلمپ باقی مراکز خرید ضایعات ادامه دارد


١٠:٣٧ - چهارشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٨خروج