شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 32595
 بازدید امروز : 35
 کل بازدید : 68973
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/1093
اخبار > موحدی در خصوص طرح جمع آوری مشاغل مزاحم شهری خبر داد:


  چاپ        ارسال به دوست

ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده بندرعباس به اراده جمعی نیاز دارد

موحدی در خصوص طرح جمع آوری مشاغل مزاحم شهری خبر داد:

ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده بندرعباس به اراده جمعی نیاز دارد

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری، این روزها با گذر از هر محله‌ای در بندرعباس می‌توانیم مشاغلی را چون تعمیرگاه، صافکاری، آهنگری و ... که مشاغل پر سر و صدایی هستند یا مشاغلی که اکثر اجناس خود را در معبر عمومی ‌قرار داده و سد معبر ایجاد کرده اند و یا فعالیت شرکت‌های تجاری که باعث ایجاد مزاحمت برای ساکنان مجتمع های مسکونی می‌شوند را مشاهده کنیم.

از سوی دیگر برخی شغل ها جنبه آلایندگی داشته و بهداشت شهروندان را در معرض خطر قرار داده است.

این همه در حالی است که صاحبان اینگونه مشاغل مزاحم اعتنایی به تذکرات شهروندان نداشته و در مواردی دیده شده که صاحبان مغازه هایی که با سد معبر، محل پارک خودرو در خیابان را نیز به مالکیت خود درآورده و با رانندگانی که قصد توقف دراین محل ها را دارند به مشاجره پرداخته و حتی کار به درگیری فیزیکی نیز کشیده شده است و برغم برخورد عوامل شهرداری بازهم به این کار غیرقانونی و ناشایست خود ادامه می دهند.

موحدی نژاد با تاکید بر اینکه وجود اینگونه مشاغل چهره این شهر را نازیبا کرده است، گفت: نهایت تلاش و توان خود را برای ساماندهی اینگونه مشاغل به منظور رفاه و آسایش هرچه بیشتر شهروندان بکار گرفته ایم و امیدواریم با همکاری دیگر نهادها به تدریج شرایط قابل قبولی را در این شهر فراهم کنیم.

ایشان با اشاره به کمیسیون بند۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها ‌گفت: طبق قانون جلوگیری از ایجاد اماکن و مشاغلی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان شهرها می‌شود و یا فعالیت آنها مخالف اصول بهداشت شهری است، از وظایف مهم این کمیسیون به شمار می رود.

 موحدی افزود: در راهکار اول یعنی برخورد پلمب و تعطیلی با مشاغل مزاحم و آلاینده برعهده کمیسیون بند 20 ماده 55 است، در راهکار دوم برای انتقال اینگونه مشاغل باید مجتمع ‌هایی از قبل ایجاد شود و در خصوص راهکار سوم نیز کارگروه استانداردسازی صنوف تشکیل شده که هدف از تشکیل این کارگروه حل و رفع با تدبیر برخی مشاغل مزاحم است.

در پایان خاطرنشان کرد: طرح جمع آوری مشاغل مزاحم از سطح شهر نیازمند یک حرکت و اراده جمعی است که همکاری تمام سازمانهای دولتی و بخش خصوصی بخصوص اتحادیه های صنفی را می طلبد و این طرح باید در یک حرکت منسجم و قانونمند اجرا شود.


١٠:٣٠ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٤٤    /    تعداد نمایش : ١٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج