اخبار > تولید روزانه400 تن زباله در بندرعباس


  چاپ        ارسال به دوست

تولید روزانه400 تن زباله در بندرعباس

 بندرعباسی ها روزانه ۴۰۰ تن زباله تولید می کنند /شهروندان ساعت ۲۱ زباله ها را از منزل خارج کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: شهروندان روزانه ۴۰۰ تن زباله تولید می کنند که در ماه بیش از ۸ میلیارد تومان هزینه جمع آوری این زباله ها در شهر می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری بندرعباس؛ اسماعیل موحدی نژاد افزود:  از مردم تقاضا می شود زباله های تولیدی خود را هر شب راس ساعت ۲۱ از منزل خارج کنند تا از انباشت آن در طول روز و آلودگی محیط زیست جلوگیری شود.

وی گفت: مدتی است که برخي از خانواده ها صبح ها موقع خروج از منزل و یا در ساعات روز زباله های تولیدی خود را درون مخازن قرار می دهند و همین موضوع عامل تجمع انبوهی از زباله ها تا زمان جمع آوری می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس اضافه کرد: قرار دادن زود هنگام زباله در مخازن علاوه بر پیدایش زباله گردها ، زمینه انتشار بوی نامطبوع ، رشد و تغذیه حشرات و جوندگان و سگ های بلاصاحب را فراهم می کند.

اسماعیل موحدی نژاد تصریح کرد: جمع آوری زباله هر شب بعد از ۲۱ ساعتی کشوری است که همه موضوعات از جمله پیشگیری از ایجاد ترافیک در آن دیده شده است.

وی اظهار داشت: هزینه جمع آوری زباله در شهر بر اساس میزان تناژ تولیدی بالاست و به همین دلیل امکان جمع آوری دو یا چند بار در روز زباله که درخواست برخی از شهروندان است وجود ندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم نقش تعیین کننده ای در پاکیزگی شهر و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی دارند از همه شهروندان درخواست کرد در ساعات ابتدایی شب و یا ساعت اعلام شده زباله های خود را درون مخازن قرار دهند و از خروج زود هنگام آن در ديگر ساعات روز خودداري کنند.

اسماعیل موحدی نژاد بر همراهی بیشتر شهروندان با مجموعه مدیریت شهری به منظور حفظ محیط زیست و همچنین فرهنگ سازی رسانه ها در این زمینه تاکید کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده انباشت زباله در هر نقطه از شهر موضوع را با شماره ۱۳۷ شهرداری بندرعباس اطلاع دهند تا نسبت به جمع آوری سریع آن ها اقدام شود


١٨:١٥ - چهارشنبه ٧ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٩٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٦٧خروج
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-گلشهر جنوبی- خیابان فجر(سمدو) - کوچه عدالت یک- ساختمان حوزه معاونتهای شهرداری بندرعباس معاونت خدمات شهری

07633625030

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 70935 

بازدید امروز : 33 

کل بازدید : 194510